Przytulny dom

Jak urządzić swój dom, aby dobrze się w nim czuć i bez skrępowania zapraszać gości?

Recepta na to jest bardzo prosta, więc jeśli chcesz się dowiedzieć, jak urządzić przytulne mieszkanie, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Odpowiednie meble

Chcąc czuć się dobrze i komfortowo we własnym mieszkaniu, trzeba je należycie urządzić – pod swój gust lub swój i partnera/partnerki – tak, aby we wnętrzu znalazły się ulubione elementy każdego z domowników.

Wbrew pozorom, bardzo ważne są meble, bo to właśnie je wybieramy na długie lata.

Nie tylko dodatki, takie jak Ramki i obrazy na ścianach nadają wnętrzu charakteru, ale przede wszystkim meble, które wymieniamy o wiele rzadziej.

Jeśli czujemy się więc lepiej w jasnych pomieszczeniach, to meble które wybierzemy także powinny być w jasnych odcieniach – może to być biel, beż lub jasny brąz.

Ciemne, czarne meble mogą być przytłaczające i zmniejszać optycznie pomieszczenie. Jeśli więc dysponujemy dosyć małą przestrzenią lub nie przepadamy za ciemnymi kolorami, to powinniśmy ich unikać.

Dodatki

Oczywiście dużą rolę w wystroju wnętrz odgrywają także dodatki. Złote ramki ozdabiające nasze ściany lub komodę świetnie wpasują się we wnętrza nowoczesne, glamour, a drewniane lub metalowe ramki ze zdjęciami lub plakatami, będą odpowiednie do stylu industrialnego czy loftowego.

Nie tylko ramki na ścianach czy meblach, ale także inne dodatki, takie jak dywaniki, zasłony czy dekoracyjne poszewki na poduszki, mogą sprawić że nasz dom będzie przytulny.

Dodatki warto dobrać do stylu który panuje w naszym wnętrzu i kierować się tym, co nam się podoba. Nie sugerujmy się wyłącznie modą, ponieważ ta szybko się zmienia. Warto kupować te rzeczy, w otoczeniu których będziemy czuć się po prostu dobrze.

Osobiste dekoracje

Przytulność we wnętrzu mogą także stworzyć osobiste pamiątki, takie jak ręcznie wykonane przedmioty otrzymane jako prezent, czy inne rzeczy kojarzące nam się z miłymi chwilami. Możemy je wyeksponować w specjalnych oszklonych gablotach lub po prostu postawić na półce.

flash-blog