Stylizacja małych przestrzeni przy pomocy ramek do obrazów

Podczas dekorowania mieszkań lub domów jednorodzinnych o niewielkiej przestrzeni ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko metry kwadratowe dekorowanego lokum, ale także miejsce na ścianach. Zajmowanie zbyt dużej ilości miejsca nie sprzyja estetyce mieszkania. Co więcej, gdy dysponujemy niewielkim obszarem, nieumiejętne dekorowanie sprawi, że pokój będzie wyglądał na jeszcze mniejszy, niż jest w rzeczywistości. Najważniejszym elementem podczas ozdabiania niewielkiej przestrzeni jest znalezienie harmonii między pustą przestrzenią i obiektami wiszącymi na ścianie.

Ramki do zdjęć stanowią świetne narzędzie do dekorowania pomieszczeń. Umożliwiają one wybór wśród niestandardowej dekoracji, którą bardzo łatwo dopasować do pokoju bez względu na ilość posiadanego miejsca oraz kolorystyki pomieszczenia. Mimo wszystko najważniejszą cechą, którą zapewniają estetyczne ramki jest to, że umożliwiają stworzenie osobistej, przytulnej przestrzeni za pośrednictwem zdjęć, które zostaną umieszczone wewnątrz. Innym pomysłem na upiększenie pokoju może być umieszczenie wewnątrz ramy do obrazu dzieła sztuki, które sprawi, że otoczenie stanie się o wiele bardziej żywe.

Oto kilka wskazówek, które pomogą każdemu skorzystać z ramki do obrazu w taki sposób, aby ubogaciły przestrzeń i sprawiły, że pomieszczenie będzie wyglądało na nieco większe.

Warto zwrócić uwagę na to, aby przede wszystkim nie przytłoczyć ściany zbyt dużą ilością ramek do zdjęć. Najważniejsze to zachowanie umiaru, gdy celem jest optyczne zwiększenie pokoju. Obramowanie małych przestrzeni powinno wyglądać prosto i schludnie. Wybór jednej fotografii lub malowidła, które zostanie umieszczone wewnątrz ramy na obraz, jest znacznie lepszym rozwiązaniem od wypełnienia powierzchni ściany od góry do dołu kilkoma malowidłami, czy też zdjęciami.

Prosty styl umożliwia zaaranżowanie pomieszczenia w taki sposób, aby przypominało wystawę w galerii sztuki. Czyste i odpowiednio uporządkowane ozdoby sprawiają, że pomieszczenia stają się przytulnymi zakątkami domu. Staranny wybór obiektów umieszczonych w ramie na obrazy sprawi, że każdy właściciel domu będzie mógł ukazać swój gust artystyczny bez względu na to, jak mało miejsca ma do wykorzystania.

flash-blog